Termékeink

THERMOTEK DRYVIT vékonyvakolat

Diszperziós kötőanyagú, kapart vagy dörzsölt struktúrájú vékonyvakolat

Előnyök

  • Vízlepergető szilikonnal
  • Alga- és penészgátló adalékkal
  • Könnyen applikálható
  • Cellulózszálakkal erősített valamint viaszokat tartalmaz, így megakadályozza a víz behatolását a felületbe, és csökkenti a repedések kockázatát
  • Tartós felületet biztosít

Elérhető kiszerelés

25 kg

Technikai adatok

Alkalmazási terület

Vakolt és beton homlokzatfelületek díszítő vakolataként valamint a Thermotek DRYVIT hőszigetelő rendszer befejező rétegeként.

Színek száma / színezhetőség

Színkeverőgépen a Thermotek DRYVIT kolor vízlepergető vakolat több ezer színben színezhető.

Külső megjelenés

Megfelelő struktúrájú és szemcseméretű, matt, esztétikus felületű

Anyagszükséglet / kiadósság

Kapart struktúra:
1,5 mm szemcseméret: 2,5 kg/m2

 

Dörzsölt struktúra:
2 mm szemcseméret: 2,7 kg/m2

Felhordás módja

A felületre szemcsevastagságban rozsdamentes acél simítóval kell felhúzni, majd rövid várakozás után műanyag simítóval kell a kívánt struktúrát kialakítani.

Rétegszám 1 réteg
Száradási idő 24 óra
Hígíthatóság

A Thermotek DRYVIT vékonyvakolat felhasználásra kész állapotban kerül forgalomba. Szükség esetén max. 1% vizet lehet adagolni.

Rövid leírás

Kapart vagy dörzsölt struktúrájú, különböző szemcseméretben gyártott, színkeverőgéppel színezhető vékonyvakolat. Tartós felületet biztosít, vízlepergető sziliont, alga- és penészgátló adalékot tartalmaz. Kötőanyaga módosított akrilát diszperzió.

Termékleírás

Az alkalmazás feltételei:

Vakolt alapfelületek:

A bevonandó felület legyen száraz, hordképes, egyenletes szívóképességű, megfelelően alapozott. A porló, leváló részeket el kell távolítani és az adott alapfelületnek megfelelően kijavítani. A vakolat minősége legyen min. vH 10. Homlokzati felületek glettelését nem javasoljuk, mivel a glettanyagok hosszú távú tartóssága homlokzatfelületeken kétséges.

 

Régi, már diszperziós festékkel festett felületek:

Portalanítsuk a felületet, távolítsuk el a porló, leváló felületrészeket, javítsuk ki az esetlegesen meghibásodott vakolatot lehetőleg a vakolat anyagával azonos anyaggal, majd a régi bevonat szívóképességének megfelelően alapozzunk THERMOTEK kolor vakolatalapozóval.

 

Homlokzati hőszigetelő rendszer záró bevonataként:

A hőszigetelő táblák felragasztása, dübelezése és az üvegháló beágyazása után várjuk meg a felület teljes száradását. A hőszigetelő lap ragasztására, és az üvegszövet beágyazására a DRYVIT ragasztó és simítótapasz ajánlott. Alapozzuk a felületet THERMOTEK kolor vakolatalapozóval, majd a száradás után hordjuk fel a DRYVIT vékonyvakolatot. A terméket a feldolgozás előtt alaposan keverjük fel lassú fordulatú fúrógépbe fogott keverőszárral vagy speciális festékkeverő géppel. A DRYVIT vékonyvakolatot a tapaszréteg száradás illetve a megfelelő felület előkészítést követően rozsdamentes acélsimítóval lehet felhordani. A felhordott vakolat száradása előtt még nedves állapotban PVC-ből készült simítóval kell a kívánt struktúrát kialakítani. A struktúra kialakítása során, a szerszámra ragadt finom anyagfelesleget a vödörbe visszadobni nem szabad! Mindez a termék minőségromlását okozhatja, mely eltérő struktúrát, illetve foltosodást eredményezhet! Tűző napon nem szabad a felhordást végezni, mert a gyorsabb száradás esetenként rosszabb tapadáshoz vezethet, valamint a struktúra kialakítása is nehezebbé válik. Ugyancsak nem célszerű erősen borult vagy rendkívül párás időben végezni a felhordást. Az egybefüggő, egyszerre látszó felületekre célszerű azonos gyártási dátumú terméket felvinni.

 

Megjegyzés:

Az anyagszükséglet függ többek között a felhordás módjától és a felülettől. A megadott értékek csak tájékoztató jellegűek. Az anyagszükséglet pontos értékét adott esetben a bevonandó falfelületen kell meghatározni. A megfelelő tartósság és védelem eléréséhez a felületre szükséges a fentebb megadott anyagmennyiséget felhordani. Továbbá, a javasolt rétegfelépítések minden esetben a legjobb tudásunk szerinti ajánlások, és nem mentesítik a felhasználót az adott festendő felület vizsgálatától. A termék alkalmazási tulajdonságait nagymértékben befolyásolhatják a felhasználás körülményei és az alapfelület minősége. A javasolttól eltérő alkalmazásból, a festék szakmai ismeretek hiányából adódó hibákért nem áll módunkban felelősséget vállalni.

 

A feldolgozás hőmérséklete:

Ne alkalmazzuk a terméket +5℃ alatti hőmérsékleten, amin a levegő, az anyag és az alapfelület hőmérsékletére egyaránt értendő. Ügyeljünk arra, hogy a felületet közvetlen tűző napsugárzás a felhordás közben ne érje, a munkát mindig az árnyékos felületen kezdjük.

A terméket +5℃ és +30℃ közötti fedett raktárban kell tárolni. Tűző naptól, fagytól védeni kell.

Download

Márkáink